Praca w naszym zespole

Z kim pracujemy?

zespół

W naszym zespole zatrudniamy głównie młode i ambitne osoby, które dzięki pracy z nami rozwijają swoje umiejętności, zdobywają wiedzę i potrzebne doświadczenie. Z czasem nasi pracownicy zyskują coraz więcej samodzielności i realizują coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Dzięki temu z biegiem lat zaczynają się specjalizować w określonych dziedzinach.

biuro ORDO w Piotrkowie TrybunalskimOferujemy wygodne rozwiązanie dla uczniów i studentów: pracę na większości stanowisk można wykonywać zdalnie, zazwyczaj również nie określamy konkretnych godzin i wymiaru czasu pracy, dlatego grafik można bez trudności dostosować do innych zajęć. Niektórzy (zwłaszcza pracownicy biura) decydują się na pracę, która wymaga obecności w Piotrkowie Trybunalskim. Dla nich przygotowane jest całodobowo dostępne biuro, w którym realizują większość swoich zadań.

W związku z coraz większym zainteresowaniem Planami ochrony zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego coraz częściej wyjeżdżamy w delegacje na terenie całego kraju. To świetna okazja, żeby połączyć pracę z turystyką!

W pracy wykorzystujemy nowoczesne systemy informatyczne dostosowane do smartfonów i komputerów, m.in.: pakiet Google Workspace, Asana, Ninox, Timecamp i inne. Dzięki nim nasza praca jest wydajna, a zadania uporządkowane.

Praca to nie wszystko!

Oprócz rozwoju zawodowego ważną cechą naszego zespołu jest atmosfera, jaką tworzymy. Staramy się regularnie spędzać ze sobą czas.

Wyjazdy

Przynajmniej raz w roku (zazwyczaj w okolicach majówki) wyjeżdżamy na wyjazdy rekreacyjno-poznawcze: spędzamy wspólnie czas, odpoczywamy, ale też staramy się zdobywać wiedzę. W 2022 r. odwiedziliśmy Kazimierz Dolny i Puławy, gdzie rozmawialiśmy o zabytkach jako elemencie krajobrazu, formach ochrony, a także wzajemnej relacji przyrody i zabytków.

Przed pandemią Covid-19 odwiedziliśmy m.in. Suwałki i Wilno, gdzie zastanawialiśmy się nad wpływem środków unijnych na zachowanie oryginalnego charakteru elementów dziedzictwa materialnego. W czasie tego wyjazdu zwiedziliśmy wybrane atrakcje suwalszczyzny, m.in.  ruiny protestanckiego kościoła w Mieruniszkach, mosty w Kiepojciach oraz Muzeum Ikon w Supraślu.

Aktywny wypoczynek

W wolnym czasie lubimy aktywnie wypoczywać. Spotykamy się na wspólne spływy kajakowe, wycieczki rowerowe czy wspólne zdobywanie górskich szczytów. Staramy się znaleźć na to czas przynajmniej kilka razy w ciągu roku. W 2021 r. przeszliśmy trasę z Nowej Słupii do Świętej Katarzyny (ok. 18 km), w 2022 r. zdobyliśmy Rysy od strony Popradské Pleso i przepłynęliśmy kajaki odcinek rzeki Pilicy od Krzętowa do Przedborza. Zdarza się nam również wspólnie jeździć na koncerty, albo po prostu spotkać się przy wspólnym stole.

W 2021 r. wzięliśmy udział w cyklicznej imprezie “Noc świętojańska w kajaku“, czyli wieczorno-nocnym spływie Pilicą do Sulejowa. Na ostatnim odcinku przez most drogowy spływ odbywa się przy świetle ognia.

Praca naukowa

Ponieważ kwestie dotacji oraz ochrony zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego to nasza pasja, dzielimy się nią na gruncie naukowym. Staramy się publikować artykuły naukowe i uczestniczyć w konferencjach branżowych. To wspaniała okazja do nawiązania współpracy ze specjalistami, dzięki czemu mamy możliwość wymiany myśli i wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań.

W 2022 r. dr Wojciech Malesa w czasie VIII Konferencji Naukowej z cyklu “Prawne formy ochrony zabytków i opieki nad zabytkami” pt. „Człowiek, samorząd i państwo wobec zagrożeń zabytków w trakcie pokoju i w czasie wojny” wygłosił referat nt. “Plany ochrony zabytków w jednostkach organizacyjnych”.

foto: Olesia Kaminska

Jeśli chcesz dołączyć do nas, zajrzyj na stronę Kariera w ORDO!